Drobečková navigace

Úvod > Naše technologie

Naše technologie

Pro výstavbu dřevostaveb používáme sloupkový systém a staveništní montáž.

Upřednostňujeme dodávku stěn v difuzně otevřené variantě s použitím dřevovláknitých desek Pavatex, ale provádíme samozřejmě i levnější variantu difuzně uzavřenou. 

V současné době existují dva koncepty obvodových a střešních plášťů z hlediska propustnosti pro vodní páru: Difúzně uzavřené konstrukce (tzv. DUK) a naproti tomu Difúzně otevřené konstrukce (tzv. DOK) Difúzně uzavřené konstrukce jsou takové, ve kterých je zabráněno obvykle parotěsnými fóliemi, či jinými „neprodyšnými“ materiály vstupu páry do konstrukce pláště budovy. Je to proto, že souvrství pláště je navrženo tak, že by v něm pára ochlazením kondenzovala a tím poškozovala nejen nosné prvky konstrukce, ale i výplně pláště. Proto se raději nadměrná vzdušná vlhkost ponechává v interiéru. Toto právě může způsobovat škodlivinami koncentrovanější ovzduší. Často se navíc u DUK používají izolanty, které jsou rovněž pro páru špatně propustné nebo parotěsné, jako je polystyrén, PIR a PUR desky, některé zateplovací pěny apod. Bez znalosti fyzikálních jevů, které v konstrukci probíhají, si vzpomeňme na pocit, který máme, když se oblékneme do igelitové pláštěnky. Nebudeme se cítit v objektu s DUK podobně? Jistě, nadměrnou vlhkost v interiéru můžeme korigovat řízeným větráním. Problém však nastává v místech, jako jsou prostory za nábytkem, v koutech apod., kde ani řízené větrání nezabrání osídlování vnitřních povrchů mikro-organismy (zejména plísněmi). U DOK naopak k osídlení nedochází. 

ČÍM DOCÍLÍME ZDRAVÉ DŘEVOSTAVBY?

Pomocí Difuzně otevřené konstrukce.

Jedná se o nezbytný předpoklad, záleží-li nám na zdravém ovzduší v interiéru rodinného domku. DOK umožní obálce budovy (obvodovému, ale i střešnímu, u bungalovu stropnímu plášti) obousměrný přenos molekul plynů a vodní páry. Jedná se tak o nejpřirozenější a nejspolehlivější řešení, jak zajistit vlhkostní rovnováhu mezi interiérem a exteriérem. Vyvážená vlhkost výrazně přispívá ke kvalitě ovzduší v interiéru.
Nepomnožují se tak alergeny, viry, bakterie atd. S difúzí v žádném případě neuniká z interiéru teplo a nemá nic společného s prouděním vzduchu, laicky řečeno konstrukci nelze „profouknout“.  Konstrukce však svou skladbou nesmí dopustit nadměrnou kondenzaci vodních par. Tuto skutečnost doporučujeme vždy si nechat stavební firmou doložit tzv. Prohlášením o vlastnostech výrobku nebo Certifikátem na kompletní souvrství.

Dřevovláknité desky jsou díky svým vlastnostem výborným řešením pro zajištění tepelné stability a zvukové ochrany nových staveb, dřevostaveb, nebo jakýchkoliv rekonstruovaných stavebních konstrukcí.
Skladba stavebních konstrukcí s použitím dřevovláknitých desek je ze stavebně-fyzikálního hlediska vysoce kvalitní a zaručuje minimalizaci spotřeby energií. Dřevovláknité desky tedy více než plnohodnotně nahradí běžně používané izolační materiály jako minerální vlna nebo polystyren. Jsou výhodné při zateplování nízkoenergetických a pasivních domů, dřevostaveb i při dodatečném zateplování starších staveb. Tyto desky jsou 100% ekologickým materiálem.
Společnost PAVATEX nabízí široký sortiment dřevovláknitých desek, sloužící pro izolaci střech, stěn, stropů a podlah.

 

Potřebujete poradit, na něco se zeptat ?
Zavolejte, nebo na sebe zanechte kontakt, ozveme se Vám zpět.

Kontaktujte nás