Drobečková navigace

Úvod > Výhody dřevostaveb

Výhody dřevostaveb

Dřevostavby mají dlouholetou tradici v zahraničí a na trhu rozhodně nejsou žádnou novinkou. Do povědomí českých zákazníků se sice masivně dostaly až v posledních letech, ale ihned si díky svým vlastnostem získaly velkou oblibu.

Kvalitně provedené dřevostavby mají totiž oproti zděným stavbám řadu výhod.

Jsou šetrným, cenově dostupným a zcela plnohodnotným řešením bydlení.

Hlavní výhody dřevostaveb

  1. Rychlost výstavby.  Oproti zděným stavbám je proces výstavby výrazně rychlejší. Běžný rodinný dům je po nástupu naší firmy na připravenou základovou desku po 14 dnech hotov po střešní krytinu s uzavřeným obvodovým pláštěm a po 1 měsíci od nástupu jsou kompletně hotovy obvodové stěny se vzduchotěsnou obálkou a jednostranně opláštěné příčky, to znamená , že objekt je připraven pro vnitřní instalace elektro, vody a topení. Celá stavba se dá stihnout  za 4 měsíce.

  2. Vzduchotěsnost.  Oproti zděným stavbám je u dřevostaveb mnohem větší důraz kladen na vzduchotěsnost obvodové obálky stavby. Jsou zde řešeny a vzduchotěsně utěsněny všechny detaily, což přispívá k výrazné úspoře za vytápění a tudíž ekonomické návratnosti vložených investic.

  3. Suchá výstavba.  Možnost provádění všech nosných konstrukcí suchou výstavbou, umožňuje provádět práce i v zimním období nehledě na teploty pod bodem mrazu a tím urychlit výstavbu domu.

  4. Větší obytný prostor.  Díky subtilnosti obvodových stěn při stejném tepelném odporu oproti zděným stavbám, vzniká větší obytná plocha místností při stejné velikosti domu, což hraje významnou roli zejména na menších pozemcích.

  5. Zdravé vnitřní mikroklima.  Díky použití ekologických zdravotně nezávadných výrobků při stavbě našich dřevostaveb a v neposlední řadě při použití nuceného větrání s rekuperací tepla, vzniká v dřevostavbě příjemné a zdravé vnitřní mikroklima.

  6. Ekologie dřevostaveb.  Díky využití obnovitelných surovin a zejména dřeva a materiálů na bázi dřeva mají dřevostavby kladnou uhlíkovou stopu na rozdíl od zděných budov. To znamená, že suroviny  a materiály použité na stavbu dřevostavby  spotřebují více  CO2  než ho vyprodukují.

  7. Nízké náklady na provoz.  Díky dokonalému zateplení všech konstrukcí jsou v době užívání domu výrazně sníženy provozní náklady domu, což významně ulehčuje rodinnému rozpočtu, který je ve většině případů významně zatížen splátkami hypotéky. 

Naše dřevostavby realizujeme formou na klíč včetně základové desky nebo pouze hrubou stavbu ( dle přání zákazníka).
Od započetí stavby po finální předání domu zákazníkovi trvá realizace 4 až 6 měsíců.
Rychlost výstavby je samozřejmě závislá na rozsahu dodávky, velikosti domu, počasí, stavu a přístupnosti staveniště, komplikovanosti zakládání stavby (např. pokud je dřevostavba zakládána na svažitějším pozemku), ale také termínem dodání zařizovacích předmětů a materiálů, které bylo individuálně zvoleno klientem.

 

Potřebujete poradit, na něco se zeptat ?
Zavolejte, nebo na sebe zanechte kontakt, ozveme se Vám zpět.

Kontaktujte nás